EN | PL
Elewacja z corianu gotowa w 94%

Elewacja z corianu gotowa w 94%

Bardzo zaawansowane są także prace wykończeniowe na budowie wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław. W części hotelowej
i apartamentowej montowane są już drzwi, a w restauracji i sali balowej oprawy oświetleniowe.

 

Już niemal gotowa jest elewacja z corianu – materiał pokrył 94% planowanej powierzchni. Poza tym na wszystkich kondygnacjach budynku OVO trwają intensywne prace wykończeniowe. Na przykład w pokojach pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton trwa układanie tapet i wykładzin, a także montaż drzwi. Z kolei w części restauracyjnej i w sali balowej zakładane są oprawy oświetleniowe o oryginalnym wyglądzie – tzw. wulkany.

Z prac na dachu pozostało już tylko zakończenie montażu tzw. żagla, czyli zewnętrznej osłony instalacji – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Na 4. piętrze, czyli w części apartamentowej kontynuowane są prace posadzkarskie i tynkarskie. Tam również montowane są już drzwiNa piętrach apartamentowych trwa także montaż stolarki drewnianej, a w części biurowej aluminiowej ślusarki wewnętrznej. Na budowie OVO pracuje w tej chwile 420 osób.

 

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Video Photo Contact Search apartments