EN | PL
Na początku przyszłego roku ruszy budowa luksusowego kompleksu w centrum Wrocławia

Na początku przyszłego roku ruszy budowa luksusowego kompleksu w centrum Wrocławia

Wielofunkcyjny kompleks przy Podwalu ma już zapewnione pełne finansowanie – inwestor właśnie podpisał finalną umowę kredytową z bankiem. To znaczy, że już wkrótce pełną parą ruszą prace budowlane, a obiekt powinien być gotowy za nieco ponad dwa lata.

O planach budowy kompleksu OVO przy Podwalu pisaliśmy już kilka miesięcy temu.

Przypomnijmy, w samym sercu Wrocławia stanie futurystyczny obiekt, w którym znajdą się luksusowe apartamenty, 5-gwiazdkowy hotel zarządzany przez sieć Hilton, biura oraz powierzchnia handlowo- usługowa.

Teraz inwestycja ma już zapewnione 100-procentowe finansowanie – 20 listopada spółka Wings Properties zawarła z Alior Bankiem finalną umowę kredytu.

- Dokument, który podpisaliśmy 20 listopada to bodaj najważniejszy krok w procesie uruchomienia budowy obiektu - tłumaczy Sylwester Roszewski, dyrektor finansowy Wings Properties.

Kolejnym kluczowym krokiem w kierunku realizacji OVO Hilton Wrocław będzie wybór generalnego wykonawcy obiektu - nastąpi to na przełomie 2013 i 2014 roku.

Inwestor przewiduje, że prace na placu budowy multifunkcjonalnego budynku ruszą w pierwszym kwartale 2014 roku. - To oczywiste, że sporo zależy w tym przypadku od warunków atmosferycznych, ale szacujemy, że wówczas generalny wykonawca rozpocznie swoje prace – dodaje Sylwester Roszewski.

Sprzedaż apartamentów i biur w OVO Hilton Wrocław wystartowała dziesięć tygodni temu. Od tego czasu zawarto transakcje z nabywcami na niemal 60 lokali. Całkowita wartość inwestycji to około  260 milionów złotych. Budowa ma potrwać w przybliżeniu 2 lata.

araw.pl
Video Photo Contact Search apartments