EN | PL
Asaf Gottesman: opowieść dla miłośników architektury

Asaf Gottesman: opowieść dla miłośników architektury

W czasie festiwalu Wroclove Design projektant futurystycznego budynku opowiedział o wrocławskich inwestycjach, za które jest odpowiedzialny. Na przykładzie OVO pokazał wyjątkowość nowej architektury, która w przemyślany sposób wpisuje się w miasto, a jednocześnie zmienia jego oblicze.
 
Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design to najważniejsza, skupiająca się na architekturze i sztuce impreza na Dolnym Śląsku. W trakcie II edycji tego międzynarodowego festiwalu prezentowane były duże i ciekawe projekty, a w programie dodatkowo przewidziane były wystawy, spotkania, warsztaty oraz wykłady. Znalazło się miejsce także dla projektu OVO Wrocław.
 
Wykład poświęcony kilku wrocławskim inwestycjom poprowadził Asaf Gottesman z pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. W sobotę 17 maja na spotkanie w Sali Sesyjnej Dworca Głównego PKP miłośników dobrej architektury i designu przyciągnęła opowieść o tym, jak nowy, dopiero planowany budynek wpleść w kontekst miasta, a równocześnie nadać mu nową jakość. Asaf Gottesman opowiedział o inwestycjach, za które jest odpowiedzialny we Wrocławiu: The Granary Suite Hotel, OVO Wrocław i koncepcji przebudowy Placu Społecznego.
 
- OVO Wrocław to zupełnie inny projekt. Jest dużo większy i skomplikowany. Wymagał szczególnego zaangażowania i opracowania pomysłu wpisania futurystycznego kompleksu w miasto. Niezwykle ważna była przy tym jasność i spójność wizji – mówi Asaf Gottesman. – Chcieliśmy, aby luksusowy hotel międzynarodowej sieci, którego brakuje we Wrocławiu, stał się jego podstawą. Ale nie mniej znaczące było wpisanie w budynek apartamentów, biur i strefy usługowo-handlowej. Na gotowym projekcie można zauważyć, że koncepcja miasta została ułożona w OVO warstwami – jedna na drugiej. Dzięki temu znakomicie wpisuje się w ideę stolicy Dolnego Śląska – dodaje architekt.
 
Wizjonerski projekt OVO Wrocław łączy w sobie wiele funkcji: apartamenty i penthouse’y, biura i pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. Ponadto, za sprawą dziedzińca dostępnego dla wszystkich, jest otwarty na międzyludzkie interakcje – zarówno towarzyskie, jak i biznesowe. Dzięki temu OVO Wrocław wyrasta na ikonę nowoczesnego miasta.
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu