EN | PL
Fundament pod OVO Wrocław gotowy już w 70%

Fundament pod OVO Wrocław gotowy już w 70%

Budowa wizjonerskiego kompleksu OVO Wrocław postępuje zgodnie z planem. Fundament pod najbardziej wyczekiwaną we Wrocławiu inwestycję jest gotowy w 70%, a na placu stoją już trzy żurawie, które będą wznosić budynek.

Obecnie na placu budowy pracuje ok. 70 robotników. We wznoszeniu futurystycznej wizji OVO Wrocław pomagają im obrotowe ramiona żurawi, które można dostrzec już z pl. Dominikańskiego albo z drugiej strony z pl. Społecznego. Betonowy podkład jest gotowy już na całej powierzchni wykopu, a płyta fundamentowa aż w 70%. Właśnie trwają prace zbrojarskie nad pozostałą częścią płyty.

- Do tej pory wykonaliśmy także 20 słupów żelbetowych i rozpoczęliśmy stawianie ściany na kondygnacji -2, będzie to ściana podziemnego parkingu – mówi Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław. – Wykonana została również kanalizacja podposadzkowa oraz kanalizacja technologiczna dla kuchni hotelu Hilton. W najbliższym czasie rozpocznie się budowa stropu nad kondygnacją -2.

Równolegle do robót budowlanych generalny wykonawca opracowuje projekt wykonawczy, odpowiednio wyprzedzając budowę. To tak zwany system design&build. Prace prowadzi konsorcjum, którego liderem jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku i stanie się jedną z atrakcji Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu