EN | PL
Niedługo będzie gotowa niecka basenu OVO

Niedługo będzie gotowa niecka basenu OVO

Budowa OVO Wrocław zaczyna się piąć w kierunku obracających się nad nią głów żurawi. Wylewanie fundamentu zbliża się do końca i gotowe są już szalunki pod strop nad poziomem -2. To tutaj powstanie sala balowa i basen.

Na budowie pracuje obecnie 90 robotników i trzy żurawie. W 85% jest już gotowy fundament OVO Wrocław i 60 słupów żelbetowych. Gotowe są też ściany szybów windowych na poziomie -2.
Największe zmiany widać w dwóch przeciwstawnych częściach budowy – po stronie Parku Słowackiego i przy ul. Traugutta. Robotnicy przygotowali tam część szalunków pod budowę pierwszego stropu nad poziomem -2.
- Aktualnie powstaje strop nad salą balową zlokalizowaną od strony ulicy Podwale. Tuż obok trwają prace związane ze zbrojeniem stropu nad poziomem -2, który częściowo będzie niecką basenu w centrum fitness – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.
Niedługo na placu budowy stanie kolejny, czwarty żuraw, a także zostanie zabetonowana rampa wjazdowa do budynku. Prace idą zgodnie z planem.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.
OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.
 

 

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu