EN | PL
Rośnie już druga podziemna kondygnacja

Rośnie już druga podziemna kondygnacja

Budowa OVO Wrocław postępuje bardzo sprawnie. Dopiero co zakończył się montaż czwartego dźwigu, a już rośnie druga kondygnacja inwestycji. Powstają ściany konstrukcyjne centrum fitness, a także kasyna.

Obecnie na budowie pracuje ponad 100 robotników. Do niedawna do pomocy mieli trzy wysokie żurawie, a w tym tygodniu do towarzystwa dołączył czwarty dźwig. Doświadczonym ekipom układanie zbrojenia, przygotowywanie szalunków i betonowanie idzie niezwykle sprawnie.
OVO Wrocław będzie miało w sumie 9 kondygnacji, z tym że dwie z nich znajdują się pod ziemią. Tam pracują teraz ekipy robotników. Kondygnacja -2 jest gotowa w tak zaawansowanym stopniu, że można było rozpocząć budowę stropu nad nią.
- Obecnie wykonaliśmy 40% stropu. To właśnie na nim powstanie centrum fitness, a także część kasyna – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Dzięki temu mogliśmy rozpocząć prace na kondygnacji -1 i dzisiaj widać, jak budowa pnie się w górę.
Robotnicy wykonują słupy żelbetowe pod budowę stropu kondygnacji -1 i szyby windowe. Widać również, jak powstają ściany konstrukcyjne planowanego centrum fitness – gotowe są pierwsze z nich. Już dzisiaj można dostrzec, jak za dwa lata będzie wyglądała całość tej kondygnacji.
Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.
OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.
 

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu