EN | PL
Ściany centrum fitness już gotowe

Ściany centrum fitness już gotowe

Na budowie OVO Wrocław prace koordynowane są w wielu miejscach naraz. Od strony ulicy Traugutta powstaje strop nad kondygnacją -2, od Parku Słowackiego część rampy wjazdowej, a od strony fosy widać już, jak wyrastają ściany centrum fitness na poziomie -1.

Przy wznoszeniu futurystycznej wizji OVO Wrocław pracuje obecnie 120 robotników i 4 dźwigi (ostatni uruchomiony kilka dni temu). Roboty wciąż są prowadzone na dwóch kondygnacjach podziemnych. W niektórych częściach budowy widać, jak powstaje strop nad kondygnacją -2, a w innych robotnicy przygotowują już szalunki na wyższym piętrze.

Po stronie Parku Słowackiego usunięto tymczasową rampę i wykonano część docelowej rampy wjazdowej do budynku. Od strony ul. Traugutta właśnie zabetonowano kolejne części stropu nad kondygnacją -2 i w sumie jest on już wykonany w 50%.

Na gotowej części można budować kondygnację -1. Trwają tu prace zbrojarskie i betoniarskie. Gotowe są ściany centrum fitness i właśnie powstaje szalunek do zabetonowania w tym miejscu stropu nad kondygnacją -1. Powstają również kolejne słupy żelbetowe pod budowę stropu kondygnacji -2 i -1, a także szyby windowe.

- Widać więc, jak budowa skutecznie pnie się do poziomu ziemi. Ponad setka wykwalifikowanych robotników pracuje nad tym, żeby prace sprawnie postępowały w wielu miejscach naraz. To skomplikowany proces wymagający ścisłej koordynacji – mówi Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu