EN | PL
OVO właśnie wyszło z ziemi

OVO właśnie wyszło z ziemi

Budowa OVO Wrocław systematycznie pnie się coraz wyżej. Właśnie zabetonowano część stropu nad kondygnacją -1, czyli podłogi parteru. W ten sposób inwestycja zrównała się z poziomem ziemi. Trwają też prace na niższych kondygnacjach.
 
Obecnie na placu budowy pracuje ok. 130 robotników. Na kilku piętrach jednocześnie wykonują oni szalunki i betonują kolejne części OVO Wrocław.
Strop nad najniższą kondygnacją, -2, jest już zabetonowany w 90%. Dzięki temu na robotnicy mogą niemal na całej powierzchni budować poziom -1. Powstają tu słupy nośne – gotowe w 50% - szyby windowe oraz ściany. Prace są tak zaawansowane, że udało się już zabetonować 10% stropu nad kondygnacją -1.
- Jest to część sufitu centrum fitness, a jednocześnie kawałek podłogi przyszłego wejścia do lobby apartamentów i biur OVO Wrocław – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Budowa zrównała się zatem z poziomem ziemi i niedługo zacznie piąć się jeszcze wyżej.
Najwięcej działań skupia się obecnie na kondygnacji -1. Trwa tam szalowanie ścian i stropu. W przyszłym tygodniu zabetonowane będzie ok. 20% sufitu, a robotnicy zaczną przygotowania do prac na parterze OVO Wrocław.
 
Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

 

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu