EN | PL
80% stropu nad poziomem -2 jest gotowe

80% stropu nad poziomem -2 jest gotowe

 Duże zmiany na budowie OVO Wrocław można dostrzec z tygodnia na tydzień. Obecnie gotowe jest już 80% stropu nad poziomem -2, a piętro wyżej robotnicy zaszalowali 25% następnego stropu. Powstają kolejne słupy nośne i szyby windowe.

 
Wznoszenie tak wizjonerskiej inwestycji, jaką jest OVO Wrocław to skomplikowany proces. Roboty prowadzone są naraz w kilku różnych miejscach. Żeby wszystko postępowało zgodnie z planem, na placu budowy codziennie pracuje 120 robotników, nad głowami których nieustannie obracają się żurawie.
Gdyby spojrzeć na budowę OVO Wrocław w przekroju poprzecznym, można by dostrzec robotników pracujących na kilku poziomach równocześnie. Na kondygnacji -2 wykonali oni większość stropu – 80% - a to również oznacza, że w 80% gotowa jest podłoga poziomu -1. Dzięki temu i na tym piętrze można budować. Robotnicy wykonują tutaj ściany i słupy nośne, a także szyby windowe. Co więcej, już zaczęli wspinać się wyżej.
- Wykonaliśmy 25% szalunku stropu nad kondygnacją -1. Ta część zostanie zabetonowana pod koniec przyszłego tygodnia – to będzie sufit centrum fitness. W efekcie będziemy już mogli wejść na poziom 0 – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Niedługo zza ogrodzenia zobaczymy wzrastający budynek OVO Wrocław.
Po stronie Parku Słowackiego powstaje rampa wjazdowa. W najbliższym czasie betonowane będą kolejne części stropu nad kondygnacją -2 – po stronie ulicy Traugutta i po przeciwległej, od Parku Słowackiego. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.
 
Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.
OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu