EN | PL
Powstaje podłoga hotelu DoubleTree by Hilton

Powstaje podłoga hotelu DoubleTree by Hilton

Codziennie 140 robotników wznosi futurystyczny kompleks OVO Wrocław. Zabetonowana została już pierwsza część stropu nad parterem, czyli podłogi pierwszego piętra. To tutaj za dwa lata będą nocowali goście hotelu DoubleTree by Hilton.

Prace trwają w wielu miejscach jednocześnie. W całości zabetonowany jest już fundament budynku i niewiele brakuje do wykonania całego stropu nad kondygnacją -2 (gotowy jest w 98%). Wraz ze wzrostem OVO na wyższe piętra przenoszą się robotnicy. Obecnie najwięcej prac wykonywanych jest na kondygnacji -1 i 0. Robotnicy przygotowują szalunki, montują zbrojenie i betonują słupy nośne i szyby windowe. - Zabetonowaliśmy już pierwszą część stropu nad parterem – od strony Podwala, dokładnie w miejscu, gdzie w przyszłości zlokalizowane będzie lobby apartamentów – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Robotnicy stawiają kolejne słupy nośne i budują szyby windowe. To umożliwi montowanie zbrojenia oraz wykonywanie szalunków pod kolejne części stropu. Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.


OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.
 

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu