EN | PL
Jest już gotowa połowa podłogi pierwszego piętra

Jest już gotowa połowa podłogi pierwszego piętra

Pracujący na budowie OVO Wrocław robotnicy zabetonowali 50% stropu nad parterem. To podłoga pierwszego piętra, na którym znajdą się pokoje pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton. Budowla wspina się dalej.

Obecnie przy wznoszeniu futurystycznej inwestycji pracuje 150 robotników. Prace trwają na kilku poziomach jednocześnie. Dzięki sprawnej koordynacji robót zbrojarskich i betoniarskich gotowe jest już 50% stropu nad parterem, a to stanowi podłogę 64 pokoi hotelu DoubleTree by Hilton. Za kilkanaście miesięcy po tej podłodze będą stąpali pierwsi goście hotelu.

- Tymczasem budowla zaczęła już wspinać się wyżej. Właśnie powstaje zbrojenie stropu nad pierwszym piętrem, które w przyszłym tygodniu będziemy zalewali betonem – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Na dwóch podziemnych kondygnacjach, gdzie stropy są już niemal w całości gotowe, rozpoczęły się inne prace. Murarze stawiają tam ściany działowe pomieszczeń. Tym sposobem wydzielają przyszłe centrum fitness z basenem, kasyno, hotelową kuchnię i pomieszczenia techniczne.

Budowę OVO Wrocław wyraźnie już widać znad ogrodzenia. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu