EN | PL
OVO Wrocław coraz wyższy

OVO Wrocław coraz wyższy

Konstrukcja wizjonerskiego projektu wystaje już wysoko ponad ogrodzenie i jest dobrze widoczna od strony Podwala i ul. Traugutta. Stropy nad poziomami 1 i 2 są już w większości gotowe.
 
Na budowie pracuje 160 robotników. Obecnie najwięcej prac realizowanych jest już nad poziomem gruntu. Trwa szalowanie i zbrojenie stropów nad parterem, a także nad pierwszym i drugim piętrem, na których powstaną pokoje hotelu DoubleTree by Hilton. Stropy są sukcesywnie betonowane, dzięki czemu konstrukcja OVO nieustannie rośnie. Równocześnie powstają szyby windowe, słupy wewnętrzne oraz klatki schodowe.
 
Prace wykonywane są również na podziemnych kondygnacjach, głównie murarskie. Powstają tutaj ściany działowe, które wydzielają poszczególne części OVO Wrocław, m.in. kasyno, salę balową i centrum fitness z basenem.
 
- Prace postępują na wszystkich poziomach i w wielu miejscach naraz, dlatego wymagają uważnej koordynacji. Dzięki temu OVO Wrocław efektywnie wspina się na kolejne poziomy – mówi Marcin Kaznowski, project manager OVO Wrocław. Roboty postępują zgodnie z planem.
 
Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.
 
OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.
 
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu