EN | PL
Konstrukcja OVO gotowa w połowie

Konstrukcja OVO gotowa w połowie

 Pod koniec roku, po ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy, połowa konstrukcji OVO Wrocław jest gotowa i właśnie zaczęła się realizacja trzeciego piętra.

Na placu budowy pracuje obecnie 170 robotników. Stropy nad podziemnymi kondygnacjami są już niemal w całości gotowe i trwają tam ostatnie prace murarskie. Na kondygnacji -2 rozpoczął się nawet montaż instalacji przeciwpożarowej. To tutaj powstanie ogromna sala balowa, a piętro wyżej centrum fitness z basenem.

Najwięcej prac realizowanych jest nad poziomem gruntu. Strop nad parterem jest ukończony w 90%, nad pierwszym piętrem w 60%, a nad drugim w 40%. W przyszłości na parterze zlokalizowane będzie lobby apartamentowe, biurowe, hotelowe, restauracja, a także lokale handlowo-usługowe. Pierwsze piętra to miejsce na 189 pokoi pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton. Obecnie trwa na nich budowa słupów nośnych i szybów wind.

Robotnicy rozpoczęli już nawet prace na piętrze 3. Układane są tutaj szalunki i zbrojenie pod kolejny strop. Prace postępują więc na wielu kondygnacjach jednocześnie, co jest wyzwaniem dla budowniczych.

- OVO Wrocław to bardzo zaawansowana i wymagająca konstrukcja. Prace komplikuje także lokalizacja budowy w centrum miasta, tuż przy jednej z głównych jego arterii. To utrudnia choćby wjazd czy wyjazd z placu budowy – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Niemniej prace postępują dynamicznie i zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu