EN | PL
62 sekundy nad budowlą przyszłości

62 sekundy nad budowlą przyszłości

Kilkadziesiąt metrów nad ziemią, mrówczy pęd ludzi i piękno niecodziennego spojrzenia na codzienność. Film nakręcony przy pomocy drona pokazuje najbardziej oczekiwaną we Wrocławiu inwestycję z zupełnie innej strony.

Jedyny w swoim rodzaju widok na panoramę miasta, park i najstarszą dzielnicę – to czeka mieszkańców powstającej w centrum Wrocławia inwestycji. Ale już dzisiaj perspektywa przelatującego ptaka – uwieczniona na filmie kręconym z drona, do którego przymocowano kamerę – daje przedsmak tego, co w 2016 roku poczują mieszkańcy i goście OVO Wrocław.

To inne spojrzenie na codzienny ruch wrocławian, a przede wszystkim dźwigów i robotników na budowie OVO, która wspina się coraz wyżej i w 2016 roku odmieni oblicze miasta, będąc tu pierwszym przykładem architektury blobowej. Budynek rośnie szybko, a z wysokości kilkudziesięciu metrów wyraźnie widać, jak gładko wpisuje się w tkankę miasta i wypełnia ważne miejsce w centrum Wrocławia, zachowując odpowiednie proporcje, typowe dla kwartałowej zabudowy centrum.

Dron nadlatuje od strony gmachu Poczty Głównej. Znad pierwszego wrocławskiego wieżowca widać charakterystyczny obrys OVO. Budynek wyszedł już spod ziemi i rośnie z każdym dniem. Prace trwają w wielu miejscach jednocześnie.

Budynek OVO powstaje w miejscu, gdzie park Słowackiego łączy się z Promenadą Staromiejską wzdłuż miejskiej fosy. – Mieszkańcy penthouse’ów będą mieli niepowtarzalny widok na piękny park, Stare Miasto i Ostrów Tumski – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor OVO Wrocław. – To dzięki temu, że budynek OVO powstaje w niezwykłym miejscu.

Film pokazuje także, jak duży potencjał ma tzw. pl. Społeczny. Jego zabudowa może dać miastu wielki impuls rozwojowy. Tam powstaje Wrocław przyszłości.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu