EN | PL
Wrocław w końcu zyska swego Hiltona

Wrocław w końcu zyska swego Hiltona

Od kilku lat w estetykę Wrocławia godzi, bardzo dobrze znana mieszkańcom, charakterystyczna dziura w ziemi, umiejscowiona w samym centrum miasta – między Galerią Dominikańską a Pocztą Główną. Do 2010 r. miała tam stanąć hucznie zapowiadana ekskluzywna inwestycja OVO Apartments. Tak jednak nie stało się. Problemy kredytowe na kilka lat wstrzymały budowę. Mimo wszystko inwestorzy nie porzucili projektu i niedawno powrócili do tematu. Co więcej, zapowiadają, że do końca 2015 r. będzie gotowy pierwszy we Wrocławiu pięciogwiazdkowy Hilton, wraz z luksusowymi apartamentami.

7 czerwca 2007 r. spółka Wings Properties, należąca do grupy kapitałowej Star Group Poland, wygrała przetarg na zakup terenu przy ulicy Podwale 82-91, położonego między Galerią Dominikańską a Pocztą Główną. To właśnie na tej parceli, wartej 35 mln zł, do 2010 r. miała powstać prestiżowa inwestycja OVO Apartments (OVO Wrocław). Niestety, ówczesna kondycja rynku nieruchomości oraz problemy kredytowe nie pozwoliły inwestorom na zrealizowanie OVO z zachowaniem takich standardów, jakich wymaga inwestycja tego rodzaju. Światowy kryzys gospodarczy, który w drugiej połowie 2008 r. ogarnął zarówno rynki światowe, jak i polski, wymógł na inwestorach konieczność poszukiwania alternatywnych źródeł finansowania. Realizację inwestycji przesunięto do czasu aż warunki makroekonomiczne ulegną poprawie.

Dzięki determinacji całego zespołu odpowiedzialnego za powstanie OVO, przy pomocy władz miasta i współpracy z finansującym inwestycję Alior Bank, udało się we wrześniu 2013 r. powrócić do tematu. Nie obyło się oczywiście bez wprowadzenia kilku zmian w projekcie, na których jednak ostateczna koncepcja niewątpliwie skorzystała. Obiekt jest teraz bardziej dopracowany i bogatszy o nowe rozwiązania. Swoistą ciekawostką jest fakt, iż fasada budynku zostanie wykończona Corianem lub jego ekwiwalentem. Wynaleziony w 1967 r. przez firmę DuPont, pierwszego na świecie producenta materiałów typu solid surface, Corian zdobył uznanie cenionych architektów i designerów. Dzięki swoim właściwościom elewacja wykonana w technologii Corian – lub jego ekwiwalencie – jest odporna na zabrudzenia, całkowicie obojętna chemicznie i przyjazna środowisku naturalnemu – zdradza Piotr Bury z biura projektowego JSK Architekci, partnera strategicznego w realizacji projektu.

krn.pl
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu