EN | PL
Powstaje już podłoga apartamentów

Powstaje już podłoga apartamentów

 Podłoga 4 piętra – to tam będą zlokalizowane apartamenty mieszkańców – jest już w jednej trzeciej zabetonowana. Na tym etapie kształt OVO Wrocław pięknie się rysuje, a miękkie zaokrąglenia pokazują wyjątkowość tej wizjonerskiej architektury.

Przy budowie OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 190 robotników. Podziemne kondygnacje są już w całości gotowe – nie tylko podłogi i stropy, ale też ściany działowe. Teraz trwają tam prace instalacyjne.

Wiele wykonano już nad powierzchnią ziemi. W całości zabetonowany jest strop nad parterem, a to oznacza, że jest gotowa podłoga 1 piętra. Tam powstaną pokoje hotelu DoubleTree by Hilton. Z kolei nad 1 piętrem strop wykonano w 70%, a nad piętrem 2 w 50%.

- Ten etap prac pozwolił robotnikom rozpocząć budowę stropu nad 3 piętrem – gotowe jest już 30%. To równocześnie podłoga piętra 4, czyli kondygnacji, na której powstaną apartamenty OVO Wrocław – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu