EN | PL
Przymiarki do 5 piętra

Przymiarki do 5 piętra

Podłoga 4 piętra jest już zabetonowana w 60%. Dzięki temu można było rozpocząć montaż szalunków stropu nad tą kondygnacją. Jego zabetonowanie będzie oznaczało tyle, co rozpoczęcie budowy podłogi 5, przedostatniego piętra OVO Wrocław.

Zaokrąglona konstrukcja futurystycznego kompleksu przy Parku Słowackiego robi imponujące wrażenie. Prace betoniarskie sięgają już 4 piętra, a zaraz zaczną się wspinać jeszcze wyżej.

Przy budowie OVO Wrocław pracuje ok. 190 osób. Na podziemnych kondygnacjach trwają prace instalacyjne: montaż elektryki i wentylacji, a niedługo rozpocznie się tynkowanie.

Stropy nad parterem i nad dwoma kolejnymi piętrami są w całości gotowe – to oznacza, że hotel DoubleTree by Hilton ma już zarówno podłogi, jak i sufity. Z kolei strop nad piętrem 3 – biurowym – jest zabetonowany w 60%; to równocześnie podłoga 4 piętra, na którym znajdą się apartamenty OVO Wrocław. Ten etap pozwolił robotnikom na rozpoczęcie montażu szalunków nad tą kondygnacją.

- Szalunki stropu nad 4 piętrem są wykonane w 30%. W najbliższym czasie zostaną zabetonowane. Tym samym powstanie podłoga 5 piętra, czyli przedostatniej kondygnacji OVO Wrocław, na której zlokalizowane będą apartamenty mieszkańców budynku – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu