EN | PL
Powstaje przedostatnie piętro OVO Wrocław

Powstaje przedostatnie piętro OVO Wrocław

Podłoga piątego, przedostatniego już piętra, jest zabetonowana w 30%. Na niższych kondygnacjach trwają m.in. prace instalacyjne. OVO Wrocław rośnie w oczach.

Przy budowie OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 200 osób. Prace betoniarskie sięgają już piątego piętra, którego podłoga jest zabetonowana w 30%. Robotnicy rozpoczęli tam wylewanie słupów nośnych. To przedostatnia kondygnacja futurystycznego kompleksu. Znajdą się na niej apartamenty. Wyżej – na ostatniej kondygnacji – zlokalizowane będą penthouse’y OVO Wrocław.

Do piętra 3 stropy są w całości gotowe. Zatem hotel DoubleTree by Hilton oraz biura mają już podłogi. Z kolei nad 3 piętrem – biurowym – strop został wykończony w 70%. Tak zaawansowane prace pozwalają dostrzec odważny kształt budynku. Jego zaokrąglona bryła gładko przebiega wzdłuż kwartału ulic.

- Równolegle pracujemy we wnętrzach budynku. Na podziemnych kondygnacjach trwa montaż instalacji elektrycznej i wentylacyjnej. Te prace powoli wychodzą też na kondygnację 0 – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. - Budowa postępuje zgodnie z harmonogramem.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu