EN | PL
Duże postępy w budowie OVO Wrocław

Duże postępy w budowie OVO Wrocław

 Podłoga piątego piętra OVO Wrocław jest zabetonowana w 60%, a robotnicy przymierzają się do ostatniej kondygnacji. Równolegle trwają intensywne prace wewnątrz budynku.

Przy wznoszeniu OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 220 osób. Niemal cała konstrukcja futurystycznego kompleksu jest gotowa. Od podziemnych kondygnacji aż do trzeciego piętra zabetonowano wszystkie stropy. Na piętrach podziemnych zakończyły się nawet prace murarskie i obecnie trwa tam montaż instalacji.

Również na parterze trwa montowanie instalacji, elektrycznej i wentylacyjnej, a równolegle postępują prace murarskie, które są wykonane w 70%. Powyżej, na piętrze pierwszym i drugim, gdzie zlokalizowane będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton, trwają prace instalacyjne, a zaraz za nimi postępuje tynkowanie ścian działowych.

Z kolei nad trzecim piętrem strop wykonany jest w 85%, a nad czwartym w 60% - to podłoga przedostatniego piętra, na którym znajdą się apartamenty mieszkańców OVO Wrocław. Dynamicznie postępująca budowa pozwoliła na przymiarki do realizacji piętra ostatniego.

- Nad piątym piętrem powstaje szalowanie stropu, obecnie gotowe w 15%. Niedługo rozpoczniemy wylewanie betonu i w ten sposób powstanie część podłogi ostatniej kondygnacji, na której znajdą się luksusowe penthouse’y – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Natomiast od strony wewnętrznego patio rozłożone jest rusztowanie pod wykonanie elewacji, przy czym najpierw zamontowane zostaną okna.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu