EN | PL
Podłoga penthouse’ów w części gotowa

Podłoga penthouse’ów w części gotowa

 Betonowa konstrukcja OVO Wrocław jest niemal w całości gotowa i pnie się wysoko nad ziemią. Charakterystyczne zaokrąglenia płynnie wpasowują się w kwartał ulic, a także robią ogromne wrażenie od strony wewnętrznego patio. Takiego budynku stolica Dolnego Śląska jeszcze nie miała.

Na budowie pracuje obecnie ok. 250 osób. Od dwóch kondygnacji zanurzonych w ziemi aż do czwartego piętra zabetonowano wszystkie stropy. Na kondygnacjach podziemnych zakończyły się prace murarskie i obecnie trwa montaż instalacji.

Na piętrze pierwszym i drugim wydzielone są już pokoje pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton. Obecnie trwają tam prace instalacyjne i tynkowanie ścian działowych. Nad piętrem czwartym strop jest gotowy w 60%, a nad piątym w 35% - to zarazem podłoga ostatniego piętra, na którym znajdą się luksusowe penthouse’y przyszłych mieszkańców OVO Wrocław.

- Tak zaawansowane prace pozwoliły nam rozpocząć montaż szalunków dachu budynku. Kiedy rozpocznie się wylewanie betonu, będzie można powiedzieć, że weszliśmy w ostatni etap budowy oryginalnej konstrukcji OVO Wrocław – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu