EN | PL
Powstaje już dach OVO Wrocław

Powstaje już dach OVO Wrocław

 Prace nad betonową konstrukcją OVO powoli zbliżają się do końca. Strop nad ostatnim piętrem jest już gotowy w 15%. Równolegle postępują prace na niższych kondygnacjach.

Obecnie na placu budowu pracuje ok. 260 osób, a roboty postępują dynamicznie. Betonowa konstrukcja dwóch podziemnych kondygnacji, parteru oraz pierwszych trzech pięter jest już gotowa w całości.

Strop nad 4 piętrem został zabetonowany w 90%, a nad 5 piętrem w 45% - to jednocześnie podłoga szóstego i ostatniego piętra, na którym znajdą się luksusowe penthouse’y mieszkańców OVO Wrocław. Strop nad ostatnią kondygnacją jest gotowy w 15%. To również oznacza, że powstaje dach wielofunkcyjnego kompleksu.

Na podziemnych kondygnacjach trwa montaż instalacji. Na piętrach hotelowych – 1 i 2 – odbywa się montaż instalacji elektrycznych i tynkowanie ścian. W części mieszkalnej na 4 piętrze powstają ściany działowe apartamentów.

- Rozpoczęliśmy już prace na elewacji. Właśnie trwa montaż podkonstrukcji dla białego corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada budynkowi oryginalną, zaokrągloną formę – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu