EN | PL
Połowa dachu OVO Wrocław gotowa

Połowa dachu OVO Wrocław gotowa

 Po roku od rozpoczęcia budowy większość betonowej konstrukcji futurystycznego kompleksu jest gotowa. Rozpoczął się już montaż corianu na elewacji budynku. Prace są na tak zaawansowanym stadium, że sam zaokrąglony kształt OVO Wrocław robi duże wrażenie.

Przy budowie OVO Wrocław pracuje ok. 300 osób. Roboty są prowadzone na wielu kondygnacjach równocześnie. Do wysokości piątego piętra betonowa konstrukcja jest gotowa w całości. Natomiast nad piątym piętrem strop został wylany już w 60% - to jednocześnie podłoga penthouse’ów OVO Wrocław. Nad ostatnią kondygnacją powstaje dach budynku, który jest zabetonowany w 60%.

Na podziemnych kondygnacjach oraz piętrach hotelowych trwa montaż instalacji – wentylacyjnych, elektrycznych – a także tynkowanie ścian. Na 4 piętrze, które w większości zajmą open studia, powstają ściany działowe.

- Od strony fosy miejskiej widać postępujące prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, a zaraz za nią montowany jest ten wyjątkowo estetyczny i trwały materiał – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu