EN | PL
Gotowe wzorcowe pokoje Hiltona na budowie OVO Wrocław

Gotowe wzorcowe pokoje Hiltona na budowie OVO Wrocław

 Na rok przed zakończeniem budowy w OVO Wrocław można się już poczuć jak gość luksusowego hotelu DoubleTree by Hilton. To dzięki temu, że gotowe są dwa pokoje hotelowe, a także część niezwykłej elewacji z białego corianu. Pokoje zostały zaprezentowane na budowie OVO Wrocław we wtorek.

We wrocławskim DoubleTree by Hilton, jedynym pięciogwiazdkowym hotelu tej marki w Polsce, będzie dostępnych w sumie 189 pokojów. Zrealizowane właśnie dwa pokoje to model, na bazie którego powstaną kolejne. – To dla nas bardzo szczególna chwila. W czasie, gdy budowa dynamicznie postępuje, realizujemy pierwsze wnętrza. To swoisty prototyp, tak aby wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław. – To również zapowiedź standardu i wyjątkowego luksusu, jaki zaoferuje OVO Wrocław.

Dopieszczanie szczegółów

Przygotowanie wzorcowych pokojów wymagało specjalnego podejścia. Prace odbywały się na wciąż trwającej budowie OVO Wrocław. Wybrane ekipy zajmowały się urządzaniem wnętrz, podczas gdy kilkuset innych pracowników wznosiło konstrukcję budynku. Żeby przygotować pomieszczenia, należało postawić ściany działowe, wstawić okna i zamontować instalację elektryczną. Na elewacji pojawił się nawet biały corian, ekologiczny i trwały materiał opatentowany przez firmę DuPont, która ma na koncie inne innowacyjne wynalazki, jak kevlar czy teflon.

Gotowe pokoje wzorcowe znajdują się na pierwszym piętrze OVO Wrocław – urządzone są tak, że właściwie można już w nich zamieszkać. Projekt aranżacji prowadziła pracownia Gottesman-Szmelcman Architecture, współpracująca przy tym z projektantami Hiltona i zespołem OVO Wrocław. Do wykończenia zostały użyte tylko takie materiały i meble, które spełniają wymogi katalogu standaryzacji DoubleTree by Hilton. – To biblia dla architektów urządzających wnętrza hoteli tej sieci. Na 330 stronach znajdują się wytyczne, które można zastosować w hotelu. Żadne inne rozwiązania nie są możliwe – mówi Magdalena Kozak, architekt wnętrz OVO Wrocław. – Wybrane materiały i meble zamawialiśmy w firmach z całego świata. Docelowo wybierzemy te, które najbardziej odpowiadają standardowi oraz idei Hiltona i OVO Wrocław.

Dlaczego pokój wzorcowy? To specjalny model wykonany w pełnej skali, który służy prezentacji oraz testowaniu materiałów i rozwiązań. OVO Wrocław oraz marka Hilton przywiązują ogromną wagę do szczegółów i do tego, aby osiągnąć jak najlepszy efekt – najwyższy poziom luksusu. Pokój wzorcowy bardzo to ułatwia.

- To plastyczne narzędzie w rękach architekta. Pozwala przetestować dosłownie wszystko, od jakości zastosowanych materiałów, przez kolorystykę, aż po wygodę użytkowania – mówi Magdalena Kozak.
– Cały proces ma na celu osiągniecie idealnego efektu.

Pierwszy pokój wzorcowy jest typu double – dwuosobowy z jednym dużym łóżkiem, drugi typu twin – z dwoma łóżkami. W obu znalazło się pełne wyposażenie. Na podłodze miękka, tkana wykładzina Axminster, która składa się w 80% z wełny i w 20% poliamidu. Wnętrze wypełniają meble fornirowane wykończone w orzechu amerykańskim oraz indywidualnie zaprojektowane meble tapicerowane. Na ścianach pojawiły się tapety winylowe o odpowiedniej gramaturze oraz zasłony typu blackout, czyli tkaniny w 100% zaciemniającej pokój, co jest jednym
z wymogów sieci DoubleTree by Hilton. W pokojach znalazły się telewizory i telefony, dostępny jest nawet minibar. Wykończone są także łazienki, w których zamontowana została armatura czy takie szczegóły, jak wieszaki na ręczniki.

Pokoje różnią się od siebie kolorystyką – jeden został wykończony w tonacji ciemniejszej, drugi jaśniejszej. Wykonana została także część hotelowego korytarza – w ściany zostały wbudowane ekrany wyświetlające artystyczne wideo. Co ważne, wykończenie pomieszczeń współgra z architekturą OVO Wrocław. Owalny kształt i materiały przenikają do wnętrza budynku, przykładowo na sufitach w korytarzu zamontowane są lampy w formie odwróconych wulkanów, a fotele w pokojach wzorcowych mają zaokrąglony kształt.

Obecnie pokoje wzorcowe to spokojna enklawa pośród trwających prac budowlanych.

Montaż białego corianu

Budowa OVO Wrocław rozpoczęła się w kwietniu 2014 roku. Obecnie na placu pracuje ok. 300 osób
i jest już blisko zakończenia realizacji betonowej konstrukcji.
Do tej pory wykorzystano 23 tys. m sześc. betonu (to ponad 2,5 tys. betoniarek) oraz 2,7 tys. ton stali.

Do wysokości piątego piętra betonowa konstrukcja jest gotowa w całości. Natomiast nad piątym piętrem strop został wylany już w 60% - to jednocześnie podłoga penthouse’ów OVO Wrocław. Nad ostatnią kondygnacją powstaje dach budynku, który jest zabetonowany w 60%. Na podziemnych kondygnacjach oraz piętrach hotelowych trwa montaż instalacji wentylacyjnych i elektrycznych, a także tynkowanie ścian.

- Budowa OVO Wrocław wymaga uważnej koordynacji prac. Roboty są prowadzone na wielu kondygnacjach równocześnie. Dodatkowo w trakcie wznoszenia konstrukcji realizowane były pokoje wzorcowe – mówi Marcin Kaznowski, manager projektu OVO Wrocław. – Powstaje już także elewacja budynku, która będzie utworzona z corianu. To estetyczny, ekologiczny i niezwykle trwały materiał.

Corian pokryje całą elewację OVO Wrocław i nada budynkowi charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Materiał przyjedzie z fabryki w Turcji, a będzie formowany pod wysoką temperaturą w Polsce.
To pierwszy raz, kiedy corian w ten sposób i na taką skalę zostanie w Polsce wykorzystany.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. 

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu