EN | PL
Podłogi gotowe w 100%

Podłogi gotowe w 100%

Podłogi na wszystkich kondygnacjach – od podziemnych aż do szóstego piętra – są zabetonowane w całości. Obecnie najwięcej prac prowadzonych jest wewnątrz budynku i na elewacji.

Przy wznoszeniu OVO Wrocław pracuje obecnie ok. 300 osób. Betonowa konstrukcja wielofunkcyjnego kompleksu jest już niemal gotowa. Teraz pozostało już tylko dokończyć budowę dachu, który jest gotowy w 60%.

Równolegle do prac na najwyższej kondygnacji odbywają się roboty na niższych piętrach. Pod ziemią gotowe są ściany działowe, trwa montaż instalacji, a za nimi podążają prace wykończeniowe. Podobnie na parterze.

Z kolei na pierwszym piętrze – to tu zlokalizowane będą pokoje hotelu DoubleTree by Hilton – murarze wznoszą ściany działowe, a także montowana jest stolarka okienna. W środku tej budowy wykonane zostały dwa pokoje wzorcowe, które mogłyby przyjąć gości. Na piętrach mieszkalnych – czwartym, piątym i szóstym – również powstają ściany działowe oraz posadzki.

- Prowadzimy też prace przy elewacji budynku. Powstaje podkonstrukcja dla corianu, który ozdobi OVO Wrocław i nada mu charakterystyczny, zaokrąglony kształt. Podkonstrukcja jest gotowa w 50% – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu