EN | PL
Już tylko dach

Już tylko dach

 Betonowa konstrukcja OVO Wrocław za chwilę będzie gotowa w całości. Pozostało już tylko zabetonować 15% dachu. Futurystyczny, imponujący kompleks pięknie zaokrągla się przy Promenadzie Staromiejskiej i ciosanym gmachu Poczty Głównej.

Na budowie pracuje już 350 osób. Stropy, a zatem i podłogi wszystkich kondygnacji są już w pełni zabetonowane. Gotowe jest także 85% dachu. To oznacza, że prace konstrukcja OVO Wrocław jest już bliska zakończenia.

Najwięcej prac jest prowadzonych we wnętrzach budynku. Na kondygnacjach podziemnych oraz na parterze trwa montaż instalacji i prace wykończeniowe. Z kolei powyżej poziomu gruntu prowadzone są prace murarskie. Na piętrach hotelowych (pierwszym i drugim) oraz biurowym (trzecim) stawiane są ściany działowe, a także wykonywane są posadzki. Wyżej, na piętrze czwartym, na którym znajdą się apartamenty, powstają ściany działowe i trwa montaż instalacji elektrycznych.

- Wiele prac prowadzimy już na elewacji budynku. Na piętrach hotelowych montowana jest ślusarka okienna, a w czwartek rozpoczęliśmy dalszy montaż corianu, dla którego gotowe jest już 50% podkonstrukcji – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu