EN | PL
Gotowa cała konstrukcja OVO!

Gotowa cała konstrukcja OVO!

Właśnie się zakończyło wznoszenie betonowej konstrukcji OVO Wrocław. Tym samym inwestycja osiągnęła stan surowy otwarty. To bardzo ważny etap prac, który pozwala na skierowanie większości sił do wnętrz budynku.

Wystarczył rok, żeby od poziomu dwóch kondygnacji podziemnych OVO Wrocław urósł do wysokości ponad 20 metrów. Właśnie zakończyło się betonowanie dachu, a to oznacza, że konstrukcja futurystycznego kompleksu jest w całości gotowa.

- To dla nas kolejny kamień milowy inwestycji. Jesienią ubiegłego roku świętowaliśmy wyjście budowy z ziemi, a pół roku później cała konstrukcja jest już gotowa – mówi Shuckie Ovadiah, inwestor i CEO OVO Wrocław. – Jesteśmy za połową realizacji naszej wizji. OVO Wrocław jako budynek nowoczesny i otwarty dla wszystkich osób doskonale odnajduje się w centrum tego dynamicznego miasta.

Obecnie na budowie pracuje ok. 350 osób. Zdemontowany został jeden z czterech dźwigów, a teraz trwa demontaż drugiego – nie są już potrzebne. Większość robót prowadzona jest teraz we wnętrzach budynku. Na kondygnacjach podziemnych oraz na parterze i dwóch pierwszych piętrach kończą się roboty murarskie.

- To skomplikowana budowa, która wymaga koordynacji prac na wielu poziomach. Sam kształt budynku – zaokrąglony, niekonwencjonalny – wymaga montażu innych szalunków niż przy budowie typowych, kanciastych obiektów – mówi Marcin Kaznowski, manager projektu OVO Wrocław. – Wznoszenie tak oryginalnego obiektu nie zdarza się często i daje ogromną satysfakcję.

Część sił przeniesiono na elewację. Na pierwszym i drugim piętrze, gdzie zlokalizowane będą pokoje pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, trwa montaż ślusarki okiennej. - Powstaje również elewacja OVO Wrocław. Podkonstrukcja dla corianu jest już wykonana w ponad 50%. Równolegle trwa montaż tego estetycznego i bardzo trwałego materiału, który do tej pory pokrył 15% elewacji, głównie od strony ulicy Traugutta – mówi Jacek Paśko, inspektor nadzoru OVO Wrocław.

Corian – wynalazek firmy DuPont, która posiada patent na takie materiały jak teflon czy kewlar – sukcesywnie będzie się wspinał po elewacji OVO Wrocław i w punkcie szczytowym budynku utworzy tzw. żagiel, sięgający powyżej dachu. Będzie to najwyższy punkt OVO Wrocław – 29 metrów nad poziomem gruntu – widoczny na rogu ulic Traugutta i Podwale.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu