EN | PL
Powstaje elewacja i wnętrza

Powstaje elewacja i wnętrza

 Po zakończeniu budowy konstrukcji OVO Wrocław większość sił została przesunięta w kierunku montażu elewacji i wykańczania wnętrz.

Przy budowie OVO Wrocław pracuje 350 osób. Nad głowami robotników nie ma już dwóch z czterech dźwigów, które pomagały wznosić konstrukcję – zostały zdemontowane i wywiezione.

Obecnie większość prac przeniosła się do wnętrz budynku. Na kondygnacjach podziemnych trwa montaż instalacji, a na parterze fasada jest już nawet gotowa w 60%.

Na zaawansowanym etapie są roboty murarskie na wyższych kondygnacjach. Zakończyły się na piętrach hotelowych – pierwszym i drugim – a także na biurowym – trzecim. Z kolei na piętrze czwartym, gdzie znajdą się apartamenty, ściany działowe są gotowe w 80%. Na piątym i szóstym – odpowiednio w 50% i 40%.

- Równolegle trwa wylewanie podłóg, montaż instalacji elektrycznej i tynkowanie ścian – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Postępują również prace na elewacji. Corian pokrył już 30% jej powierzchni – głównie od wewnętrznej strony budynku – a podkonstrukcja pod ten wyjątkowy materiał jest gotowa w 80%.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem.

OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu