EN | PL
Rynek biurowy należy do Polski i do OVO Wrocław

Rynek biurowy należy do Polski i do OVO Wrocław

Od 10 lat rynek nieruchomości biurowych w Polsce intensywnie rośnie, a obecnie jesteśmy nawet liderem w Europie Środkowej. Wrocław posiada największą dynamikę przyrostu powierzchni biur. Z kolei luksusowy OVO Wrocław wyróżnia się tutaj prestiżem i kompleksowymi usługami dla firm.

 

Z raportów międzynarodowej firmy doradczej w zakresie nieruchomości Knight Frank oraz firmy doradczej CBRE w wynika, że Polska jest liderem rynku inwestycyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (nie licząc Rosji). Najszybciej przybywa powierzchni biurowych, a transakcje sięgają ponad 3 miliardów euro.

Największą aktywność utrzymuje Warszawa, która ma przewagę nad takimi miastami jak Praga czy Budapeszt. Zmniejsza się też dystans do dobrze rozwiniętych miast Europy Zachodniej. Z ośrodków regionalnych najszybciej rośnie Kraków i Wrocław. Wciąż zwiększa się zainteresowanie inwestorów. Realizowane są biurowce, ale też budynki mixed-use, w których obok biur funkcjonują apartamenty, restauracje, handel i usługi.

 

OVO Wrocław ma jeszcze więcej funkcji. Oprócz piętra z ekskluzywnymi biurami OVO Offices znajduje się tu pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, klub fitness z basenem, kasyno, podziemny parking czy centrum konferencyjne. Wszystko dostępne dla firm, ich partnerów i pracowników. OVO Wrocław to prawdopodobnie najbardziej kompleksowy luksusowy obiekt w Polsce.

Podnosi się też standard realizacji, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i klasy gotowego produktu. Powstaje coraz więcej powierzchni biurowych klas A i wyższej, a deweloperzy dostrzegają potrzebę inwestycji mixed-use, choć to mniejszy segment rynku. Połączenie apartamentów z biurami, do tego hotelu i usługi, klubu fitness oraz drobnego handlu, a wszystko w luksusowej obudowie znajduje nabywców.

Głównymi kryteriami wyboru dla najemców czy kupujących biura wciąż pozostaje lokalizacja i cena. Niemniej coraz większą uwagę zwracają oni na dodatkowe usługi, nowoczesne technologie i standard w wersji lux. OVO Wrocław spełnia nawet najbardziej wyśrubowane standardy.

Wielofunkcyjny kompleks OVO Wrocław powstaje w centrum miasta i jest uważany za jeden z najbardziej luksusowych obiektów w kraju. W Polsce znajdzie się jeszcze kilka innych inwestycji mixed-use z półki premium. Warszawski Cosmopolitan, gdyński Sea Towers czy wrocławski Thespian.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu