EN | PL
Postępy na budowie kompleksu OVO Wrocław

Postępy na budowie kompleksu OVO Wrocław

Intensywne prace trwają na kondygnacjach podziemnych i na parterze, gdzie powstaje restauracja. Prace wykończeniowe na piętrach hotelowych oraz apartamentowych są na zaawansowanym etapie.

Obecnie na budowie wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław pracuje ok. 400 osób. To nieco więcej niż mogłoby przenocować w 189 pokojach pięciogwiazdkowego hotelu DoubleTree by Hilton, które powstają na pierwszym i drugim piętrze OVO, a które przyjmą 380 gości. Wyjątkowy apartamentowiec w centrum Wrocławia przybrał już swój zaokrąglony kształt. Elewacja z białego Corianu jest gotowa w 90%. To właśnie ten materiał o niezwykłych właściwościach sprawia, że bryła OVO Wrocław przypomina kroplę wody. Jednak najwięcej prac prowadzonych jest obecnie wewnątrz budynku.

Na najniższej kondygnacji -2 trwa montaż sprzętu i urządzeń w głównej kuchni hotelu DoubleTree by Hilton. Na kondygnacji -1 prowadzone są prace instalacyjne i wykończeniowe. Z kolei na poziomie 0 w miejscu hotelowej restauracji powstaje już sufit z oryginalnymi lampami w kształcie wulkanów. Na piętrze 1 i 2 trwa kafelkowanie łazienek, a w pokojach hotelu montowane są drzwi. Piętro 3 – biurowe – jest gotowe w standardzie, w jakim biura będą przekazywane firmom. Na kolejnych trzech piętrach z luksusowymi apartamentami OVO Wrocław trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Dach wielofunkcyjnego apartamentowca jest już prawie gotowy. Trwają tam montaż instalacji i żagla.

Generalnym wykonawcą prac jest renomowana firma Eiffage Polska Budownictwo S.A. Prace nad OVO Wrocław prowadzone są w tak zwanym systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę. Prace postępują zgodnie z harmonogramem. OVO Wrocław będzie gotowe w 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu