EN | PL
Wrocław. Wznowiono budowę hotelu Hilton

Wrocław. Wznowiono budowę hotelu Hilton

Po kilku latach odkładania startu inwestycji, budowa kompleksu OVO przy Podwalu wreszcie ruszy na dobre. W 9-kondygnacyjnym obiekcie powstanie pięciogwiazdkowy hotel należący do sieci Hilton, a także apartamenty, biura i sklepy. Inwestycja ma się zakończyć na początku 2016 roku.

Budynek, nazwany Ovo, będzie miał dziewięć kondygnacji. W dwóch podziemnych znajdą się m.in. parking, wysoka na sześć metrów sala balowa i spa. Basen z klubem fitness zajmie 1500 mkw. Na parterze przewidziano część handlowo-usługową. Za wynajęcie metra powierzchni przedsiębiorcy będą musieli zapłacić 190 zł. W budynku znajdą się także dwie restauracje dostępne, podobnie jak wewnętrzne patio, dla wszystkich wrocławian. Zewnętrzne ściany lokali będą ze szkła.

Kolejne dwa piętra zajmie pięciogwiazdkowy hotel Hilton, prowadzony w najwyższym standardzie tej marki, zwanej DoubleTree. W Polsce hotel tej klasy na razie jest tylko w Łodzi. Wrocławski Hilton liczył będzie 200 pokoi. Trzecie piętro budynku zostało przeznaczone na biura klasy A. Firmy, chcące kupić pomieszczenia, będą musiały wyłożyć po 11 tys. zł za każdy metr kwadratowy. Część piętra będzie wynajmowana. Trzy najwyższe kondygnacje to apartamenty i penthouse. W sumie będzie ich 140, w cenie od 10,5 do 25 tys. zł za mkw. Do części mieszkalnej (podobnie jak do biurowej) prowadzić będą niezależne wejścia.

euroinfrastructure.eu
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu