EN | PL
Budowa kompleksu z Hiltonem przy Podwalu pełną parą ma ruszyć wiosną. Potrwa do...

Budowa kompleksu z Hiltonem przy Podwalu pełną parą ma ruszyć wiosną. Potrwa do...

Firma, która przy Podwalu postawi potężny kompleks z apartamentami, biurami i pięciogwiazdkowym hotelem Hilton właśnie podpisała umowę kredytową z bankiem, w pełni zabezpieczającą finansowanie inwestycji. Na przełomie roku wybrany zostanie generalny wykonawca obiektu, a budowa pełną parą ma ruszyć w pierwszym kwartale 2014 roku i potrwać dwa lata.

Przypomnijmy, na początku września informowaliśmy, że inwestorowi, który przy Podwalu wybuduje potężny kompleks OVO z hotelem Hilton udało się znaleźć finansowanie swojego przedsięwzięcia.

Jednak dopiero 20 listopada spółka Wings Properties ostatecznie zawarła z Alior Bankiem umowę kredytową, zapewniającą stuprocentowe finansowanie inwestycji.

- Dokument, który podpisaliśmy 20 listopada to bodaj najważniejszy krok w procesie uruchomienia budowy obiektu - mówi Sylwester Roszewski, dyrektor finansowy Wings Properties.

Jak tłumaczą przedstawiciele inwestora, by podpisać finalną umowę na zabezpieczenie finansowe przedsięwzięcia, bank wymagał sprzedaży na odpowiednim poziomie w okresie 3 miesięcy od uruchomienia środków. Te wymagania udało się spełnić i to z nawiązką, bo wyniki finansowe są o niemal 50 procent lepsze niż oczekiwał Alior Bank.

Całkowita wartość inwestycji to około 260 milionów złotych, a wkład własny inwestora to ponad 100 mln złotych.

tuwroclaw.com
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu