EN | PL
Modrzew syberyjski w penthouse’ach i pierwsze meble w Hiltonie

Modrzew syberyjski w penthouse’ach i pierwsze meble w Hiltonie

 Na tarasach penthouse’ów układana jest posadzka z modrzewia syberyjskiego, a w pokojach hotelu DoubleTree by Hilton trwa montaż mebli. Jak obecnie wygląda budowa luksusowego i wielofunkcyjnego kompleksu OVO Wrocław?

650 osób pracuje głównie przy wykończeniu wnętrz OVO Wrocław, ale część ekipy pracuje też przy zagospodarowaniu terenu wokół budynku. Wzdłuż ulicy Traugutta oraz Podwale powstają m.in. chodniki. Od strony al. Słowackiego przy wjeździe do podziemnego garażu trwa układanie kostki brukowej.

Na parterze budynku gotowa jest podłoga z kostki brukowej w hotelowej restauracji i lobby. Obecnie kontynuowany jest montaż drewnianej obudowy ścian. Trwa też kafelkowanie ścian mniejszej kuchni hotelu DoubleTree by Hilton. Płytki – zbliżone wyglądem do tych z paryskiego metra – układane są m.in. w jodełkowy wzór. W kuchni rozpoczął się montaż urządzeń, a w graniczącym z nią centrum konferencyjnym – montaż sufitów.

Z restauracji Hiltona można wyjść prosto na wewnętrzne patio. Gotowa jest tutaj mała architektura i teraz pozostało tylko nasadzić zieleń. Wykonano także posadzkę z kostki w części, w której latem znajdą się stoliki restauracyjne dla gości.

Na piętrach 1 i 2 w dużym stopniu wykończone są łazienki pokoi hotelu Hilton. W pokojach zastosowano specjalny rodzaj wykładzin, które w 80% składają się z wełny, a w 20% z innych materiałów. Przy użytkowaniu ściera się warstwa, którą można nazwać ochronną. Po zakończeniu prac zostanie ona całkowicie usunięta, a wykładzina – bez żadnych uszkodzeń – odsłoni swoją warstwę właściwą. Na zaawansowanym etapie jest tu montaż mebli.

Na wyższych piętrach – 4, 5 i 6 – trwają prace wykończeniowe. Tarasy przy znajdujących się tutaj luksusowych apartamentach i penthouse’ach są gotowe w 90% - na piętrze 4 i 5 posadzka powstaje z betonowych płytek, natomiast na piętrze 6 układane są deski z modrzewia syberyjskiego. - Te tarasy są stworzone do relaksu, drewno robi zarówno wrażenie estetyczne, jak i jest przyjemne w użytkowaniu – mówi Paweł Laszecki, inżynier projektu OVO Wrocław. – Niemal gotowa jest elewacja z białego Corianu.

Obecnie trwa jego montaż na dachu przy wejściu do hotelu DoubleTree by Hilton (od strony ul. Podwale). Dzięki Corianowi bryła budynku jest miękko zaokrąglona i pozbawiona kantów. Okrągłe lub zaokrąglone formy można zobaczyć także na dziedzińcu czy w kształcie mebli w hotelowych pokojach.

OVO Wrocław będzie gotowe wiosną 2016 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu