EN | PL
Najlepsze momenty budowy OVO Wrocław

Najlepsze momenty budowy OVO Wrocław

Wielofunkcyjny kompleks OVO Wrocław z apartamentami, biurami, strefą retail i hotelem DoubleTree by Hilton Wrocław jest już gotowy. W czasie realizacji imponującej budowli nie brakowało kroków milowych.

 

Kwiecień 2014

Budowa rozpoczyna się od porządkowania terenu i organizacji zaplecza budowlanego. Maszyny pogłębiają wykop. Po wywiezieniu 11 tys. metrów sześciennych ziemi można zacząć wylewać beton.

 

Czerwiec 2014

Gotowa jest podstawa budowy, na której powstanie płyta fundamentowa ze zbrojeniem. Niedługo pojawi się tu pierwszy z czterech żurawi, które będą wznosiły wielofunkcyjny kompleks.

 

Październik 2014

Gotowa jest konstrukcja dwóch kondygnacji podziemnych, obiekt wyłania się nad poziom gruntu. Do tej pory na budowę przyjechało tysiąc betoniarek, przywożąc 9 tys. metrów sześciennych betonu. Długość użytych stalowych prętów równałaby się długości Wisły. Ich ciężar to ponad 1,7 tys. ton.

 

Maj 2015

Betonowa konstrukcja jest gotowa, budynek osiąga stan surowy otwarty. Zaokrąglona bryła daje już docelowy obraz budynku. Na tym etapie ponad trzy czwarte ze 170 apartamentów i penthouse’ów jest sprzedana.

 

Wrzesień 2015

Trwa montaż białego Corianu na owalnej elewacji. Wytrzymały i estetyczny materiał przyjechał z Turcji przez Belgię. W sumie przebył aż 4,5 tys. kilometrów. Docelowo pokryje 5,5 tys. mkw. elewacji. To powierzchnia 3 boisk do hokeja na lodzie.

 

Luty 2016

Znaczna część pomieszczeń OVO Wrocław jest gotowa. Corianem wykańczana jest sala balowa, a także elementy mebli. Posadzka restauracji hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław wykonana jest z kostki brukowej. Ściany kuchni pokrywają białe kafle, wzorowane na tych z paryskiego metra.

 

Kwiecień 2016

Na tym etapie pozostało wykańczanie wnętrz.  W hotelowej restauracji gotowe są lampy wyrastające z sufitu. Montowany jest bar z meblami. Szykowane są również pomieszczenia pod pozostałe lokale gastronomiczne. Zlokalizowane tu będą również butiki, kawiarnia, lokale handlowe i usługowe.

 

Maj 2016

OVO Wrocław otrzymuje pozwolenie na użytkowanie. Zazieleniło się patio. Chodniki pokryła drobna brukowa kostka i potężne okrągłe donice, pozostałą przestrzeń wypełniła trawa, drzewa i drobne nasadzenia. Po ścianie oddzielającej kompleks od gmachu Pocztu Głównej zaczyna wspinać się bluszcz.

 

Czerwiec 2016

Gotowe jest biuro OVO Wrocław, a także niemal wszystkie pomieszczenia hotelowe. Pozostałe biura oraz apartamenty i penthouse’y czekają na odbiór przez właścicieli, którzy następnie rozpoczną ich wykańczanie. Wielkie otwarcie OVO Wrocław zaplanowane jest na koniec lata.

 

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu