EN | PL
Budowa kompleksu z hotelem Hilton przy Podwalu wreszcie ruszy. Inwestor dostał kredyt

Budowa kompleksu z hotelem Hilton przy Podwalu wreszcie ruszy. Inwestor dostał kredyt

Po kilku latach odkładania startu inwestycji, budowa kompleksu OVO przy Podwalu wreszcie ruszy na dobre. - Długo musieliśmy przekonywać banki o opłacalności tego przedsięwzięcia, ale w końcu się udało - mówią przedstawiciele inwestora. Kredytu pozwalającego sfinansować opiewającą na 260 mln zł budowę udzielił Alior Bank. W 9-kondygnacyjnym obiekcie powstanie pięciogwiazdkowy hotel należący do sieci Hilton, a także apartamenty, biura i sklepy.

Budowa kompleksu OVO z pięciogwiazdkowym hotelem Hilton i apartamentami na działce przy Podwalu miała ruszyć już niemal 5 lat temu. Przez problemy z pozyskaniem funduszy, inwestycję jednak zawieszono.

Pod koniec ubiegłego roku inwestor - spółka Wings Properties, należąca do Star Group Poland, zapowiedziała ponowny start inwestycji. Wiosną na działce obok gmachu głównego Poczty Polskiej wznowiono prace.

Teraz poznaliśmy szczegóły odświeżonego projektu, ruszyło biuro sprzedaży, a co najważniejsze, inwestorowi w końcu udało się pozyskać finansowanie dla tego przedsięwzięcia.

- Kryzys finansowy w 2008 roku znacząco opóźnił start naszej inwestycji. Żaden z banków nie chciał udzielić nam finansowego wsparcia. Długo musieliśmy przekonywać instytucje finansowe o opłacalności tego przedsięwzięcia, ale w końcu się udało. Finansowanie zapewni nam Alior Bank - mówi Ron Ben Shahar, właściciel Star Group Poland.

tuwroclaw.pl
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu