EN | PL
Wreszcie wybudują Hotel Hilton

Wreszcie wybudują Hotel Hilton

Na plac znajdujący się u zbiegu ulic Traugutta, Krasińskiego i Podwala wejdą budowlańcy. Inwestycja ma się zakończyć na początku 2016 roku.

Budynek, nazwany Ovo, będzie miał dziewięć kondygnacji. W dwóch podziemnych znajdą się m.in. parking, sala balowa i spa. Basen z klubem fitness zajmie 1500 mkw. Wysoka na sześć metrów sala balowa pomieści 150 par. Na parterze przewidziano część handlowo-usługową. Za wynajęcie każdego metra powierzchni przedsiębiorcy będą musieli zapłacić 190 zł. Będą tam też dwie restauracje dostępne, podobnie jak wewnętrzne patio, dla wszystkich wrocławian. Zewnętrzne ściany lokali będą ze szkła.

– Chcieliśmy stworzyć takie wrażenie, jakby cała budowla lekko wznosiła się nad ziemią – mówił nam Piotr Bury, dyrektor biura projektowego JSK Architekci, współpracującego przy projektowaniu Ovo.

Kolejne dwa piętra zajmie pięciogwiazdkowy hotel Hilton, prowadzony w najwyższym standardzie tej marki, zwanej DoubleTree. Polega ona, najkrócej mówiąc, na szczególnej trosce o klienta, tak by w każdej chwili czuł, że ktoś o niego dba. W Polsce tej klasy hotel na razie jest tylko w Łodzi. Ten wrocławski będzie przyjmował gości w 200 pokojach.

Trzecie piętro pomieści biura klasy A. Firmy, chcące kupić pomieszczenia, będą musiały wyłożyć po 11 tys. zł za każdy metr kwadratowy. Część piętra będzie wynajmowana.

Trzy najwyższe kondygnacje to apartamenty i penthouse. W sumie będzie ich 140. Kto zapragnie kupić sobie mieszkanie w hotelu, będzie musiał wydać od 10,5 do 25 tys. zł za mkw. Do części mieszkalnej (podobnie jak do biurowej) prowadzić będą niezależne wejścia.

Ciekawostką jest fakt, że mieszkańcy Ovo będą mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności hotelu, a więc zamawiać jedzenie z restauracji do mieszkań, korzystać z pralni lub serwisu pokojówek.

Inwestor, poza samym budynkiem, zobowiązany jest do wykonania dojazdów do parkingu, wykończenia chodników wokół obiektu i wykonania ścieżek rowerowych. Jezdnia na Podwalu, która obecnie znajduje się w opłakanym stanie, pozostanie w zarządzie miasta.

Inwestor i architekci przekonują, że jest to budowla, jakiej w Polsce jeszcze nie ma. Według nich wyróżnia się ona zarówno architekturą, jak i funkcjonalnością. Będzie też największym budynkiem na świecie, wykończonym tworzywem zwanym Corian, które odporne jest na zabrudzenia, obojętne chemicznie i przyjazne środowisku.

O powstaniu Ovo mówi się od 2007 r. Wtedy też pokazana została wizualizacja dość mocno odbiegającej od tej, która w ostateczności zostanie wybudowana. Spadły też szacunkowe koszty inwestycji – dziś mówi się o tym, że ma ona kosztować 260 mln zł i będzie kredytowana przez Alior Bank.

– Zmiana pierwotnie pokazanego konceptu była ewolucyjna i zmieniała się na korzyść funkcjonalności obiektu – przekonywał Ron Ben Shahar reprezentujący inwestora. Jest nim Wings Propeties Sp. z o.o., wchodząca w skład Star Group Poland.

Przy budowie Ovo pracować będzie 1150 osób.

wroclaw.pl
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu