EN | PL
Nowe hotele powstają we Wrocławiu

Nowe hotele powstają we Wrocławiu

Właśnie zapowiedziano, że kontynuowana będzie budowa Hiltona przy Podwalu. Luksusowy hotel przyjmie pierwszych gości za około dwa lata. Ale to nie jedyny hotel, o który wzbogaci się Wrocław.

Jest spora szansa, że na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku we Wrocławiu przybędzie hoteli pięciogwiazdkowych. Ale niebawem otwarte zostaną też hotele dla przeciętnych gości: dwu- i trzygwiazdkowe. - Bardzo nas to cieszy - mówi Magda Piasecka, prezes Convention Bureau, fundacji która ściąga do Wrocławia różne wydarzenia. - We Wrocławiu potrzebne są hotele dla różnych gości: zarówno tych zamożnych, jak i tych których nie stać na nocleg w luksusach. Dlatego to dobrze, że powstają zarówno pięciogwiazdkowce, jak i hotele ekonomiczne. Na pewno warto mieć dużą ofertę hotelową, jeśli chodzi o ESK 2016 i World Games rok później.

Magda Piasecka zauważa również, że baza hotelowa jest również niezbędna dla miasta, które chce organizować różne duże konferencje. - Wrocław ma warunki, aby je organizować, choćby w Hali Ludowej, czy we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Ale kolejnym warunkiem jest odpowiednia baza hotelowa - dodaje.

Oto hotele, które powstaną we Wrocławiu:

Hotel Hilton przy Podwalu. W sześciopiętrowym budynku, hotel zajmie 5 kondygnacji. Ustalono, że będzie miał pięć gwiazdek. Goście pokój wybiorą spośród 200, które znajdą się w ofercie. Budynek ma powstać za około dwa lata. Będzie to szósty hotel pięciogwiazdkowy po Monopolu,. Radissonie, Platinum Palace, Sofitelu i The Granary.

Hotel B&B przy ul. Piotra Skargi. Hotel ma zostać otwarty lada dzień. Nocleg w jednym ze 140 pokoi ma kosztować w granicach 150 złotych za dobę.

Skrót B&B oznacza "bed & breakfast" - czyli łóżko i śniadanie. To na pewno opcja dla mniej wymagających podróżnych.

Hotel Ibis na pl. Konstytucji 3 Maja. Budynek zostanie skończony w przyszłym roku. Ustalono, że hotel będzie miał 3 gwiazdki. Na gości czekać będą 133 pokoje.

Hotel przy ul. Zaolziańskiej. Standard najpewniej ustalony będzie na trzy gwiazdki. Budowa trwa i wszystko wskazuje na to, że pierwsi goście zameldują się w hotelu w drugiej połowie przyszłego roku.

Hotel przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy skrzyżowaniu z Zamkową). Tu konkretów jest najmniej. Nie wiadomo, kiedy budowa miałaby ruszyć, ale wiadomo że hotel ma mieć pięć gwiazdek. Inwestor chciałby, aby budynek powstał w ciągu najbliższych trzech lat.

naszemiasto.pl
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu