EN | PL
Będzie więcej biurowców, hoteli, mieszkań…

Będzie więcej biurowców, hoteli, mieszkań…

Oaza na Tarnogaju, West Gate przy Lotniczej, kompleks usługowo-handlowy na Placu Konstytucji 3 Maja, West Forum przy Strzegomskiej, czy też Hilton przy Podwalu – to tylko niektóre inwestycje aktualnie realizowane we Wrocławiu.

Kilka dni temu podpisano akt erekcyjny pod budowę biurowca West Gate. Jego inwestorem jest kielecka spółka Echo Investment, która dobrze jest już znana we Wrocławiu. Spółka była inwestorem między innymi biurowca Aquarius Business House, położonego w rejonie ulic Swobodnej i Borowskiej, osiedla „Przy Słowiańskim Wzgórzu” oraz Pasażu Grunwaldzkiego. Jak twierdzi Piotr Gromniak, prezes Zarządu Echo Investment S.A., wartość inwestycji zrealizowanych przez spółkę we Wrocławiu przekroczyła 1,2 mld złotych.

West Gate biurowiec na Gądowie

Biurowiec West Gate wznoszony jest na Gądowie, w obrębie ulic Lotniczej, Na Ostatnim Groszu i Szybowcowej.  Obiekt, o powierzchni 16 tysięcy metrów kwadratowych, zaprojektowała kielecka pracownię Arcad. Budynek  będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych (biura) i dwie podziemne (parking). Zaprojektowany został w formie zwartej bryły w kształcie litery „L”. Na elewacji dominują duże przeszklone powierzchnie, dzięki którym biura będą optymalnie doświetlone. Biurowiec wyposażony będzie w system kontroli dostępu, szybkie i ciche windy, energooszczędną klimatyzację i wentylację, system kontroli wilgotności powietrza, podwieszane sufity i podnoszone podłogi, przyjazny środowiskowo system oświetlenia. Zaprojektowano także strzeżone stojaki rowerowe, szatnie i prysznice dla rowerzystów. Użytkownicy West Gate będą mieli do dyspozycji kantynę, punkty usługowo-handlowe i miejsca wypoczynku na świeżym powietrzu.

Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment: -West Gate to idealne miejsce dla firm, którym zależy na bardzo dobrej lokalizacji oraz najnowszych rozwiązaniach technologicznych gwarantujących bezpieczeństwo i ciągłość pracy.  Realizując konsekwentnie politykę naszej spółki w zakresie zielonego budownictwa, inwestycja uzyska wkrótce certyfikat BREEAM. Użytkownicy będą mogli liczyć nie tylko na komfort pracy, ale też, dzięki przyjaznym dla środowiska instalacjom, na niższe koszty eksploatacyjne.

Echo Investment planuję także rozbudowę Pasażu Grunwaldzkiego. Obecnie jest to jedno z największych centrów handlowych we Wrocławiu. Po rozbudowie obiekt będzie oferował 62 tysiące metrów kwadratowych powierzchni handlowej. W obiekcie znajdzie się 250 sklepów, wielosalowe kino, hipermarket i strefa gastronomiczna. Kielecka spółka podobną inwestycję prowadzi w Jeleniej Górze. Po rozbudowie  Centrum Handlowego Echo powstanie Galeria Sudecka, o powierzchni 68 tysięcy metrów kwadratowych.

Zachodnie Centrum Biznesowe

Jeszcze we wrześniu pozwolenie na użytkowanie ma uzyskać biurowiec West House 1B, który powstał w Zachodnim Centrum Biznesu przy ulicy Strzegomskiej i jest częścią powstającego tam kompleksu biurowego West Forum. Kompleks docelowo będzie składać się ze 100 tys. mkw. powierzchni komercyjnej. Natomiast nowo powstały West House 1B ma 6 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestorem biurowca jest wrocławska spółka Archicom, a jego projektantami Dorota Jarodzka-Śródka i Kazimierz Śródka.

Do biurowca już niedługo wprowadzą się pracownicy Telefonii Dialog, spółki z Grupy Netia. Dialog zajmie 4 tysiące metrów kwadratowych. Natomiast z początkiem przyszłego roku dołączy drugi najemca – firma OBSS, która wynajmie pozostałe 2 tysiące metrów kwadratowych.

- W drugim etapie budowy West House 1B powstanie kolejnych 6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych – mówi Dorota Kościelniak, dyrektor regionalna kierująca wrocławskim biurem Knight Frank, firmy która została wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercializację biurowca i będzie zarządzać nieruchomością. – Dlatego też prowadzimy już intensywne rozmowy z przyszłymi najemcami i liczymy, że przed końcem roku uda nam się podpisać umowy najmu na przynajmniej 50 proc. powierzchni.

Kompleks biurowo-hotelowo-usługowy przy placu Konstytucji

Zaawansowane prace trwają również przy budowie wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego przy placu Konstytucji 3 mają. Powstający obiekt, którego inwestorem jest Wisher Enterprise Sp. z o.o., składać się będzie z dwóch segmentów: części wysokiej z 14 kondygnacjami użytkowymi mieszczącymi nowoczesne biura, oraz niższej, sześciokondygnacyjnej, z usługami i handlem, a także trzygwiazdkowym hotelem ibis Styles i centrum konferencyjnym.

Zakończenie inwestycji planowane jest w III kwartale 2014 roku. Jej koszt wyniesie 113 milionów złotych.

- Powstający w rejonie Dworca Głównego PKP kompleks  biurowo-hotelowo-usługowy wciąż nie ma jednak nazwy. Dlatego też inwestor wspólnie z naszą agencją ogłosił konkurs na jego nazwę – poinformowała Iza Strączek z agencji PR time. – W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy do końca września prześlą pocztą elektroniczną na adres:  konkurs.nazwa@prtime.pl   przynajmniej jedną propozycję nazwy obiektu, wraz ze swoimi danymi kontaktowymi. Zgłoszone nazwy oceniać będzie komisja konkursowa, w skład której wejdą m.in. przedstawiciele Pracowni Projektowej Maćków oraz inwestora zastępczego, firmy Alwar. Autor zwycięskiej propozycji otrzyma 1000 zł nagrody. Będzie mógł również jako jej twórca uczestniczyć w uroczystym otwarciu budynku. Regulamin konkursu oraz więcej informacji o inwestycji znaleźć można na stronie  www.konkurs.prtime.pl.

- Czekamy na nazwy inspirujące, kreatywne, ale również dopasowane do obiektu. Takie, które pozwolą pozytywnie wyróżnić powstający budynek i będą brzmiały równie przyjemnie dla gości z kraju, jak i zagranicy – mówi Zbigniew Maćków, główny projektant Maćków Pracowni Projektowej i jeden z jurorów konkursu. – Dobrze też, by nazwa była wyrazistym wyznacznikiem obiektu także na rynku światowym, gdzie będzie on  prezentowany przez inwestora.

Ruszyła budowa hotelu Hilton

W początkiem września  w rejonie ulic Traugutta, Krasińskiego i Podwale we Wrocławiu ruszyła budowa kompleksu OVO o powierzchni prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych. W 9-kondygnacyjnym budynku, którego inwestorem jest Wings Properties Sp. z o.o., wchodząca w skład Star Group Poland, powstanie 200 luksusowych pokoi różnego typu, 7 sal konferencyjnych, centrum biznesowe i sala balowa.

W budynku powstanie również 140 apartamentów, a także biura i powierzchnie handlowe. Charakterystycznym elementem budynku będzie wewnętrzny dziedziniec, w którym znajdzie się ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych zieleni. Autorami projektu OVO Wrocław są Asaf Gottesman i Ami Szmelcman z paryskiej pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 260 milionów złotych. Inwestor planuje zakończyć budowę w ciągu 2,5 roku.

biznesdolnoslaski.pl
Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu