EN | PL
Niebawem w realu

Niebawem w realu

Futurystyczna konstrukcja, która w trakcie najbliższych 24 miesięcy będzie
sukcesywnie wypełniać działkę w samym sercu Wrocławia, wzbudza ogromne zainteresowanie, choć jeszcze nie wylano pod nią nawet fundamentów. Multifunkcjonalne OVO to zupełnie nowa jakość, nie tylko na wrocławskiej mapie inwestycji budowlanych. Przywodzący na myśl inną galaktykę projekt niebawem zagości w realu w stolicy Dolnego Śląska.

Z Cannes do Wrocławia

Asaf Gottesman, główny architekt OVO, Wrocław zna od wielu lat. Jest autorem projektów kilku tutejszych inwestycji, w tym wyjątkowego, odbudowanego z pozostałości starego spichlerza, The Granary LaSuite Hotel. Architekt obserwował Wrocław i wrocławian, poznawał ich potencjał i energię, czerpał inspiracje ze zmian, jakie zachodzą w mieście. Wrocław to styl życia, który zasługuje na uwiecznienie w architektonicznej formie. - mówi Asaf Gottesman - Tak powstał pomysł na OVO - projekt, który w sercu metropolii połączy biznes z kulturą, innowację z tradycją, towarzyskie spotkania z dyskusjami w elitarnym gronie. Będzie dowodem na to, jak multifunkcjonalność, w nieco futurystycznej formie, może płynnie wpisać się w zabudowę centrum miasta.

Wyzwaniem dla Gottesmana i Amiego Szmelcmana, współautora projektu i partnera
w pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture, stanowiło usytuowanie działki, na której powstanie OVO. Otóż jedna z jednej strony opływowa konstrukcja będzie stykała się ekspresjonistycznym budynkiem Poczty, powstałym z końcem lat 20. minionego stulecia według projektu Lothara Neumanna. W Mieście Spotkań tego rodzaju urbanistyczne rozwiązania nie stanowią jednak żadnej przeszkody w stworzeniu spójnego krajobrazu nowoczesnej metropolii o bogatej historii. Co warte odnotowania, OVO Wrocław zostało docenione w światowej architekturze tuż po opuszczeniu deski kreślarskiej w pracowni GSArch: w roku 2008 projekt został nagrodzony podczas MIPIM w Cannes, w kategorii Future Projects Award for Retail & Leisure.

Wiele funkcji

OVO to nowa wizja miejskiego życia, unikalna koncepcja urbanistyczna zlokalizowana w samym sercu Wrocławia. Dziewięciokondygnacyjna bryła o powierzchni 50 000 metrów kwadratowych pomieści luksusowy 5-gwiazdkowy hotel, apartamenty (najwyższa kondygnacja będzie przeznaczona dla przestronnych penthouse), biura oraz część handlową, centrum wellness oraz zaplecze konferencyjne z imponującą salą balową. Wewnętrzny dziedziniec budynku to ponad 2500 metrów kwadratowych zieleni w centrum miasta i z tego ogrodu będą mogli korzystać wszyscy wrocławianie, nie tylko rezydenci OVO. Ci ostatni natomiast będą mogli korzystać z szeregu udogodnień, za sąsiedztwo mając pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton, luksusowe butiki, uroczy Park Słowackiego ze znajdującym się w nim Muzeum Architektury czy Ostrów Tumski - kolebkę zabytków Wrocławia, odległą od futurystycznego OVO o zaledwie kilometr. To prawdopodobnie najbardziej prestiżowy adres w Polsce.

Właściciele apartamentów w OVO Wrocław będą mieli możliwość zaaranżowania i urządzenia wnętrz we współpracy z czołowymi projektantami współpracującymi z pracownią Gottesman-Szmelcman Architecture.

Corian i spółka

OVO Wrocław to konstrukcja imponująca i zaawansowany technologicznie projekt. Fasada budynku będzie wykończona Corianem (lub innym materiałem o równie unikalnych właściwościach). Wynaleziony w roku 1967 przez firmę DuPont, pierwszego na świecie producenta materiałów typu solid surface, Corian zdobył uznanie cenionych architektów i designerów. Dzięki swoim właściwościom elewacja wykonana w technologii Corian - lub jego ekwiwalencie - jest odporna na zabrudzenia, całkowicie obojętna chemicznie i przyjazna środowisku naturalnemu. Za sprawą stosowania tej technologii, możliwa jest do zrealizowania niemal każda artystyczna wizja. Fasada OVO Wrocław jest odzwierciedleniem współczesnej technologii i finezji. - mówi Asaf Gottesman. Architekci szacują, że fasadę dziewięciokondygnacyjnej bryły pokryje około 7200 metrów kwadratowych materiału typu Corian. W polskich realiach przedsięwzięcia o tej skali jeszcze nie było.

Inne liczby podsumowujące konstrukcję OVO też działają na wyobraźnię: podczas budowy zostanie wykorzystane 110 000 ton betonu, ponad 2 000 ton stali, pracę przy konstrukcji obiektu znajdzie 1150 osób, a w budynku rozłożonych zostanie niemal 50 kilometrów rur. Całkowity koszt projektu to 260 milionów złotych.

Ultranowoczesne OVO na razie cieszy wzrok wrocławian na wizualizacjach wokół placu budowy. W realu pojawi się z końcem 2015 roku.

Wideo Galeria Kontakt Szukaj apartamentu